Instalacje elektryczne to nasza specjalność. Jako profesjonaliści możemy pochwalić się realizacjami nie tylko na terenie Polski, ale także Białorusi czy Rosji. Jeśli chodzi o instalacje elektryczne – Poznań jest miastem, w którym wykonaliśmy najwięcej zleceń, między innymi dla hali magazynowej Lama Gold Poznań, Wielkopolskiej Spółki Gazowej w Poznaniu czy w wielu domach i rezydencjach jednorodzinnych. GDUR to firma z wielopokoleniowym doświadczeniem realizująca:
– instalacje elektryczne wewnętrzne i zewnętrzne,
– instalacje odgromowe,
– zasilania placów budów,
– zasilania ogrodów, parków,
– zasilania imprez artystycznych i widowisk plenerowych,
– rozdzielnie elektryczne nN i SN, (wg. projektu i na indywidualne zamówienie),
– montaż generatorów prądu,
– trafostacje nN i SN
– przyłącza zasilania,
– układy sterujące,
– montaż centralnych wyłączników elektrycznych – ppoż
– prace ziemne i linie kablowe.
Modernizujemy, remontujemy, naprawiamy:
– instalacje elektryczne,
– rozdzielnie elektryczne,
– kable, przewody, urządzenia elektryczne,
– konserwujemy urządzenia elektryczne.
Realizujemy prace dla:
– inwestorów indywidualnych i zbiorowych,
– firm, zakładów pracy,
– stowarzyszeń, fundacji,
– spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych,
– zarządców nieruchomości,
Gwarantujemy:
– rzetelność wykonania,
– długoletnią gwarancję,
– serwis na wszystkie zastosowane urządzenia i rozwiązania techniczne,
– optymalizację kosztów,
– szybką realizację.
Montaż puszkowej instalacji elektrycznej.
Poprawny montaż instalacji elektrycznej jest kluczowy dla zachowania zarówno komfortu jak i bezpieczeństwa ludzi, którzy z takiej instalacji będą korzystać. Nie tylko należy zadbać o odpowiednie rozmieszczenie kabli i przyłączy, ale także należy zastanowić się nad ekonomicznymi aspektami takiej usługi.
Instalacja elektryczna niskiego napięcia składa się z wielu elementów, między innymi kabli, włączników, przełączników, ale również opraw oświetleniowych. Nie można także zapomnieć o bezpieczeństwie. Prawidłowo zamontowana instalacja elektryczna posiada także zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i przeciwporażeniowe. To pozwala na bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych w naszym domu.
W domach zazwyczaj wykorzystuje się płaskie przewody, które można zamontować podtynkowo przy pomocy uchwytów z tworzyw sztucznych. Czasem przewody umieszcza się w rurkach z tworzywa sztucznego, ale jest to rozwiązanie szczególne – nie stosuje się go na całej powierzchni budynku.
Standardowo przyjmuje się, że przewody biegną w odległości 30 cm od podłogi i sufitu i około 15 cm od krawędzi otworów drzwiowych i okiennych. Co więcej, przewody kładzie się tylko w pionie i poziomie, nigdy na skos.
Taki standard wykonania usługi zmniejsza ryzyko uszkodzenia przewodów podczas np. drobnych prac remontowych. Dodatkowo, wiadomo, w jakim obszarze biegnie przewód, dlatego w przypadku konieczności jego wymiany łatwo go zlokalizować.
Jeśli chodzi o puszki instalacyjne warto zadbać o ich widoczność i łatwy dostęp, ponieważ najczęstsze awarie instalacji elektrycznych dzieją się właśnie tam.
Projektując instalację elektryczną należy też wziąć pod uwagę miejsca szczególnie narażone na wilgoć i kontakt z wodą. W domach czy mieszkaniach są to przede wszystkim łazienki i kuchnie. W takich miejscach gniazda i łączniki muszą charakteryzować się oznaczeniem IP 44 lub wyższym, aby utrudnić wodzie lub parze wodnej bezpośredni kontakt z instalacją, co mogłoby doprowadzić do awarii.
Kontakt.
Jeśli potrzebujesz profesjonalnego projektu instalacji elektrycznej w Poznaniu, a także zespołu fachowców, którzy zajmą się montażem, skontaktuj się z nami. Po dokładnym omówieniu zlecenia zaproponujemy wycenę, a po ustaleniu wszystkich szczegółów rozpoczniemy pracę. Sprawdź nas!
Bezpuszkowe instalacje elektryczne w Poznaniu.
Współczesne rozwiązania pozwalają na zrezygnowanie z puszek instalacyjnych. Takie działanie nie jest jedynie czysto estetycznym zabiegiem przygotowanym dla tych, którzy nie cierpią widoku puszek na ścianach. Jest ono wygodne zarówno w użytkowaniu przez domowników jak i instalacji przez elektryka.
Instalacje elektryczne w Poznaniu są zróżnicowane. W starszych budynkach zazwyczaj znajdujemy instalacje puszkowe, w nowszych przeważają już rozwiązania bezpuszkowe. Za tym drugim rozwiązaniem przemawia kilka argumentów.
Dlaczego warto kłaść bezpuszkowe instalacje elektryczne?
Po pierwsze, wszystkie łączenia przewodów znajdują się pod łącznikami i gniazdami. Dzięki temu, w razie awarii, dostęp do nich jest łatwy i szybki. Co ważniejsze, nie wymaga ingerowania w wygląd ściany, gdyż takie elementy możemy zdjąć nie uszkadzając powierzchni tynku.
Kolejną zaletą instalacji elektrycznej bezpuszkowej jest mniejsza ilość kabli poprowadzona w ścianach. To z kolei zmniejsza ryzyko uszkodzenia przewodu w przypadku ingerencji w ścianę, np. chęci powieszenia obrazu.
Trzecią zaletą jest to, że w przypadku kontroli instalacji elektrycznej elektryk może wykonać ją z poziomu podłogi. Czasem zdarzało się, że w wyniku przemeblowania puszka była zastawiona np. szafą i dostanie się do niej sprawiało kłopot. W tym przypadku, instalację elektryczną nasz poznański elektryk może swobodnie sprawdzić.
Kolejne zalety tego rozwiązania.
Z punktu widzenia elektryka montaż instalacji bezpuszkowej jest łatwy. Przewody są odpowiednio oznaczone kolorami – niebieskim, żółto-zielonym (te dwa kolory są określone prawnie i nie mogą być inne) i brązowym lub czarnym, a więc nie sposób jest pomylić się co do ich przeznaczenia.
Instalacje elektryczne bezpuszkowe mają też kolejną zaletę, jaką jest separacja grup przewodów i rozdzielenie ich na poszczególne partie domu. Dzięki temu, w przypadku awarii, nie odcina się dopływu prądu do różnych elementów, a także łatwiej jest zlokalizować miejsce wystąpienia usterki.
Grupy kabli spina się złączkami typu Wago, a następnie prowadzi się krótkie przewody i to właśnie one podłączane są bezpośrednio do gniazda lub łącznika. Takie rozwiązanie ma kilka zalet, ale przede wszystkim powoduje, że w przypadku awarii gniazda nie stracimy zasilania w całym obwodzie.
Wykonywane przez nas instalacje elektryczne w Poznaniu są instalacjami nowoczesnymi, co oznacza, że stosujemy rozwiązania bezpuszkowe. Dzięki optymalnemu projektowi i doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie szyte na miarę.
Instalacje elektryczne w ogrodzie.
Ogrodową instalację elektryczną trzeba przede wszystkim odpowiednio zaplanować. Choć dla wielu osób ogranicza się ona jedynie do odpowiedniego oświetlenia, tak naprawdę trzeba pomyśleć o włącznikach i gniazdach, z których w przyszłości będziemy korzystać podłączając np. kosiarkę albo elektryczne nożyce do przycinania krzewów.
Ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o oświetlenie ogrodu są nie tylko lampy bezpośrednio podłączone do instalacji elektrycznej i uruchamiane ręcznie bądź przy pomocy czujników. Warto rozważyć umieszczenie lamp solarnych, które co prawda nie są zbyt silnym źródłem światła, ale rewelacyjnie sprawdzą się, jeśli chcemy oświetlić ścieżkę albo wytyczyć dróżki.
Dodatkową zaletą takich lamp jest możliwość postawienia ich w dowolnym miejscu ogrodu, które w ciągu dnia jest nasłonecznione. Często spotyka się rozwiązanie, dzięki któremu lampę możemy po prostu wbić w ziemię używając odrobiny siły i nie musi ona być podłączona do ogólnej instalacji elektrycznej.
Przeciwoblodzeniowa instalacja elektryczna.
Coraz częściej poszukiwanym przez zamawiających rozwiązaniem jest stworzenie systemu podgrzewającego ścieżki i podjazdy prowadzące do domu. Dzięki temu w prosty sposób można uniknąć warstw śniegu czy lodu osadzających się na płytach chodnikowych lub kostce brukowej. Dbamy w ten sposób o własne bezpieczeństwo, gdyż brak oblodzonego chodnika automatycznie znacząco obniża prawdopodobieństwo poślizgnięcia się.
Do wykonania podgrzewanego podjazdu wykorzystuje się odpowiednio ułożone kable grzejne bądź specjalne maty grzejne przeznaczone do tego typu rozwiązań. Konieczny jest także montaż sterownika, dzięki któremu nie będzie trzeba samodzielnie włączać i wyłączać instalacji. Droższe sterowniki posiadają czujniki wilgoci i temperatury, tańsze – samej temperatury.
Należy pamiętać o odpowiednim montażu takiej instalacji elektrycznej. Zazwyczaj kładzie się ją tuż pod kostką brukową, przysypując pięciocentymetrową warstwą suchego betonu lub piasku. Na tak przygotowanej powierzchni układa się kostkę. Koszty eksploatacyjne tego rozwiązania zależą od powierzchni objętej ogrzewaniem, wyboru rozwiązania (kable czy maty), a także ilości godzin pracy całej instalacji. Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe można zastosować także na tarasach i schodach.
Tego typu instalacje elektryczne wykonujemy w Poznaniu i okolicach. Jeśli właśnie budujesz swój dom i szukasz fachowców, którzy podejmą się wykonania instalacji elektrycznej w Twoim ogrodzie, zapraszamy do kontaktu.
Instalacja elektryczna musi być przemyślana.
Ponieważ w przyszłości może zaistnieć potrzeba rozbudowy instalacji elektrycznej, warto już na etapie projektu umieścić na zewnętrznych ścianach domu dodatkowe puszki. Umożliwi to, w razie potrzeby, poprowadzenie kolejnych przewodów elektrycznych, bez konieczności niszczenia zasadzonej roślinności.
Jeśli działka, na której stoi dom, jest rozległa, można rozważyć także umieszczenie dodatkowego punktu w miejscu oddalonym od domu. Ułatwi to w przyszłości korzystanie z urządzeń elektrycznych.